Jsem tady a připravená. Otevřený mail hnutí ANO z 22.10.2013

Dobrý den,
od revoluce jsem dosud chodila vždy ke všem volbám využít své svobodné právo a zvolit. Poslední dobou stále tížeji a letos jsem byla připravená poprvé nejít. Jsa svobodná, neviděla jsem žádnou volbu. Vy jste to změnili, děkuji za tu možnost. ANO, já chci také pomoci této zemi, neboť je to moje vlast a velmi mně na ní záleží a těžce nesu, jak se zmítá. Asi jsem to slýchala i odjinud, ale já prostě cítím, že teď to je upřímné.

Po revoluci jsem byla dobře „napojená", na Havla, k porevolučním politickým špičkám jsem cítila úctu. Založila jsem firmu a začala v novém oboru – rozvojové projekty v regionech a evropské fondy (paní Jourová si mě možná pamatuje z nadregionálního SROPu). Dobře jsem komunikovala s krajem, pro který jsem zpracovávala některé strategie a ladila s ním smysluplné projekty dole. Bylo fuk, kdo je z jaké strany a já zcela mimo politiku. Bylo to velice důstojné, obohacující a radostné vidět výsledky – obnovené víceúčelové domy na vesnicích, cyklostezky údolím Tiché Orlice, dopravní terminály.. Pak se začala měnit politická scéna a zvulgárněla. Pryč byla úcta k nejvyšším špičkám, s oranžovými kraji jsem se definitivně odstřihla – nebylo s kým a o čem mluvit a tvořit vize. Nesmyslné rádoby „protikorupční" zásahy jako novela zákona o veřejných zakázkách dopadly na slušné lidi a absurdně zpřetrhaly regionální vazby, tržní principy a zašlapaly um a dovednosti do země. Zcela jsem přestala sledovat politiku a zkusila tvořit izolovaně. Těžko, když jste vizionář a potřebujete být „napojen". Začala jsem běhat maratony, abych se znovu přesvědčila, že když něco děláte poctivě, s nasazením a touhou, vede to k cíli. Běhám na medaile a moc mě to posílilo.

Zkrátka - hlásím se do týmu lidí, kteří naší zemi pomohou a budou dobrým vzorem pro naše děti. Nemířím do politiky :-), jsem připravená dále pracovat tady dole v mém regionu. Nutně však potřebuji být napojená na lidi, kteří sdílejí stejné hodnoty a myslím, že bych se svými zkušenostmi mohla přispět ke hledání cest jak na to – a hlavně ty cesty realizovat (potřebuji vidět výsledek). Vnitřní nespokojenost mě přivedla ke spolupráci se špičkovými lidmi v Koučink akademii. Cítím, že moje poslání je věnovat se pilíři státu s cílem jej posílit a ozdravit. Pilotně realizujeme nyní projekt V zemi Komenského, což je o rozvoji lidských zdrojů ve školách (zavedení koučovacího stylu vedení škol a žáků). Školy mají v mých očích prioritu – děti jsou podle mě teď to nejdůležitější, kam je třeba napřít síly. Připravujeme také projekt Labyrint starostů a další věci mám v hlavě, prostě veřejná správa je moje téma. Současně se cítím dost ukotvena k mému regionu a milovaným Orlickým horám, které v rámci destinačního managementu propaguji a chtěla bych dále rozvíjet úspěšnou marketingovou značku Orlické cyklo& in-line království, kterou jsem před lety založila. Téma cykloturistiky je mně vedle pilíře státu nejbližší. Jsem v týmu národního cyklokoordinátora Jardy Martínka, rozvíjíme projekt Česko jede a tady v regionu chci také dotáhnout jeden velký projekt Orlicko – Třebovský bike resort. Omlouvám se za nestručnost, ten mail je více mojí osvobozující zpovědí než co jiného :-).

Takže ještě jednou – jsem tady a připravená přiložit ruku k dílu.

S pozdravem Renata Šedová